XX REAL - realitná kancelária

Hypocentrum

Bytový dom CAPITIS

IBV - Nábrežie

Chochoľná - Velčice

Obytná zóna Majer

Beckovská Vieska
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Viete, ktoré lokality Bratislavy majú potenciál na rozvoj a ďalší rast?

Pri pohľade na mapu Bratislavy je zrejmé, kde sa takéto lokality ešte nachádzajú a nie je ich až tak málo. Nájdeme ich napríklad na okrajoch každej mestskej časti. Rastúce developerské projekty možno vidieť v smere za Vajnormi (Vajnory, Čierna Voda, Slovenský Grob). Už niekoľko rokov je developované územie za Petržalkou (Južné mesto) a stavia sa aj na poliach za Dúbravkou a Lamačom (Bory, Centrop).

Dúbravka a Lamač sú pripravené najlepšie
Základom úspešného napredovania nových lokalít je fungujúca dopravná infraštruktúra a jej napojenie na existujúcu cestnú sieť.  Rovnako dôležitou je vybavenosť lokality. Z tohto pohľadu je najlepšie pripravené územie za Dúbravkou a Lamačom. V blízkosti sa nachádza napojenie na diaľnicu D2 s privádzačom Stupava a tunelom Sitina. „Na rozdiel od ostatných spomenutých rozvojových území je postup budovania nového územia Bory opačný. Ako prvá je totiž budovaná infraštruktúra a vybavenosť, ktorá je kapacitne pripravená na rozširovanie a rast nových obytných blokov a funkcií. Na rozdiel od Petržalky, Vajnôr či Čiernej Vody, kde ako prvé rastú bytové a rodinné domy“, hovorí Michal Zajíček, analytik realitného trhu.

Developerov lákajú opustené priemyselné zóny
K zaujímavým rozvojovým zónam na okraji Bratislavy patria opustené priemyselné zóny. Medzi najrozvinutejšie patria zóna Pribinova, Mlynské Nivy a okolie prístavu. Podobnú víziu majú developeri aj s územím niekdajších bratislavských chemických závodov – ISTROCHEM, respektíve s petržalskou Matadorkou.

Úspech územia prináša život lokality počas dňa
Predpokladom pre fungovanie v nových lokalitách je dostatočná lokálna a minimálne základná občianska vybavenosť,  ktorá pomôže aspoň čiastočne zmenšiť dopravné zaťaženie. Hovoríme hlavne o školách, škôlkach, obchodoch a základných službách.Správnemu a zdravému fungovaniu spoločenstva v novom území pomôže správny pomer funkcií. Mala by byť zastúpená administratíva a drobná výroba, ktoré budú zabezpečovať život lokality aj počas dňa, aby sa nová lokalita nestala len miestom na prespatie a trávenie voľného času.

Úprava prostredia a bezkolízna dopravná infraštruktúra
V neposlednom rade je pre obyvateľov dôležité príjemné prostredie, čím myslíme dostatok zelene, oddychových plôch, miest pre šport a relax, prípadne pri väčších územiach aj miesta pre kultúrne vyžitie, ako napríklad divadlo, kino, knižnica, galéria a pod. Podstatnú úlohu zohráva bezkolízna dopravná infraštruktúra - verejná doprava, napojenie na rýchlostné cesty, záchytné parkoviská a dostatok parkovacích miest pre rezidentov aj návštevy. Ideálna je lokalita, z ktorej je možná doprava do mesta minimálne dvoma smermi, kde je viac alternatív dopravného spojenia  s mestom (MHD, mimo-mestská doprava, vlak), výpadovka, a pod.

 

Autor článku: Ing. arch. Michal Zajíček, analytik realitného trhu
 

Novinky a aktuality
30.3.20220 Zvažujete kúpu nového bytu? Je lepšia novostavba alebo radšej starší byt? Nekonečná dilema. Bratislava. Možno aj vy patríte medzi ...
14.1.2019 Zvýšia sa v roku 2019 ceny bytov? Rok 2018 sa vyznačoval kontinuálnym rastom cien bývania. V 1. polroku rástli ceny najmä mimo ...
20.11.2018 Ceny bytov lámu rekordy, analytici však bublinu nevidia "Ak v rokoch 2016 a 2017 medziročne stúpli ceny v silných lokalitách ako ...
10.7.2018 Ceny nových bytov v Bratislave naďalej stúpajú BRATISLAVA - Predaju novostavieb sa v druhom štvrťroku tohto roka v Bratislave ...
4.5.2018 KOŠICE ČI PREŠOV. ĽUDIA SÚ TERAZ OCHOTNÍ ZA BYTY PRIPLATIŤ Ceny bytov stúpli za posledné roky o 40 až 60 percent. VÝCHOD. ...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Aby sme proces získania vašej vysnívanej nehnuteľnosti čo najviac zjednodušili, vytvorili sme nový koncept služieb. Spojili sme služby realitnej kancelárie XX REAL a Hypocentra pod „jednu strechu“. 

Garanciou kvality sú vyše 15-ročné skúsenosti so sprostredkovaním finančných služieb a rovnako silné skúsenosti s realitným trhom.
 
Nestrácajte čas hľadaním, triedením a štúdiom všetkých potrebných informácií. Získajte ponuku financovania a bývania pripravenú presne pre vaše potreby.

Mgr. Ján Migaš