XX REAL - realitná kancelária

Hypocentrum

Bytový dom CAPITIS

IBV - Nábrežie

Chochoľná - Velčice

Obytná zóna Majer

Beckovská Vieska
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Investície do energeticky úsporných opatrení je možné splácať z dosiahnutých úspor

Prostredníctvom nízko úročenej pôžičky a grantu z programu na podporu energetickej efektívnosti regiónov, miest a obcí - MunSEFF je možné už aj na Slovensku rekonštruovať existujúce energetické systémy v budovách, výrobu tepla a chladu, zatepľovanie či modernizáciu verejného osvetlenia metódou EPC (Energy Performance Contracting).

Základným princípom metódy EPC je, že zavedené hospodárne opatrenia sú splácané z dosiahnutých úspor. Metóda EPC umožňuje riešiť rekonštrukciu tým najefektívnejším spôsobom, ktorý v prvom rade prináša úsporu investovaných prostriedkov a zároveň úsporu v podobe prevádzkových nákladov spojených so spotrebou energie.

Metóda EPC funguje tak, že investícia je splácaná z dosiahnutých úspor a riziko nedosiahnutia garantovaných úspor nesie poskytovateľ energetických služieb (Energy Service Company – ESCO). ESCO zákazníkovi zmluvne garantuje dosiahnutie dohodnutého objemu úspory energie, resp. prevádzkových nákladov. Postará sa o zaistenie najvhodnejšieho zdroja dostupných finančných prostriedkov a následne o realizáciu investície v optimálnej výške s garanciou dosiahnutia čo najvyššej miery prínosu v úsporách. Zmluva o energetických službách sa uzatvára na dobu nevyhnutnú na splatenie investície (až do 10-15 rokov). Nespornou výhodou je, že zákazník nemusí vynaložiť vlastné investičné prostriedky. Investičné opatrenia zákazník postupne spláca až z dosiahnutých úspor.

Poskytovatelia energetických služieb (ESCO) združuje na Slovensku Asociácia poskytovateľov energetických služieb (ďalej len APES). V tejto chvíli sa asociácia skladá zo 14 členov z rôznych typov organizácií energetického odvetvia, vrátane poskytovateľov energií, technológií, EPC a konzultantských služieb, (napr. Energetické centrum Bratislava (ECB), KOOR, SE Predaj, Cofely, ENVIROS a Siemens).

Spôsob financovania projektov EPC

Metóda EPC je vhodná pre objekty, v ktorých je možné rekonštrukciou a modernizáciou dosiahnuť zníženie spotreby energie. Oprávnenými žiadateľmi v rámci programu MunSEFF sú školy, zdravotnícke a kultúrne zariadenia, budovy vo vlastníctve vyšších územných celkov či obcí.

 

Program MunSEFF - je iniciatívou Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBRD) a Európskej únie na podporu a rozvoj financovania obcí a ich spoločností na Slovensku prostredníctvom komerčných bánk. Predstavuje integrovaný balík úverov, grantov a bezplatnej technickej asistencie na podporu financovania energetickej efektívnosti. Hlavným cieľom je stimulovať zavádzanie energeticky efektívnej obnovy infraštruktúry miest a obcí, najmä v prípadoch s vysokým potenciálom dosiahnuť úspory v sektore municipálnych a rezidenčných budov. Viac informácií na  www.munseff.eu.

 

Novinky a aktuality
30.3.20220 Zvažujete kúpu nového bytu? Je lepšia novostavba alebo radšej starší byt? Nekonečná dilema. Bratislava. Možno aj vy patríte medzi ...
14.1.2019 Zvýšia sa v roku 2019 ceny bytov? Rok 2018 sa vyznačoval kontinuálnym rastom cien bývania. V 1. polroku rástli ceny najmä mimo ...
20.11.2018 Ceny bytov lámu rekordy, analytici však bublinu nevidia "Ak v rokoch 2016 a 2017 medziročne stúpli ceny v silných lokalitách ako ...
10.7.2018 Ceny nových bytov v Bratislave naďalej stúpajú BRATISLAVA - Predaju novostavieb sa v druhom štvrťroku tohto roka v Bratislave ...
4.5.2018 KOŠICE ČI PREŠOV. ĽUDIA SÚ TERAZ OCHOTNÍ ZA BYTY PRIPLATIŤ Ceny bytov stúpli za posledné roky o 40 až 60 percent. VÝCHOD. ...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Aby sme proces získania vašej vysnívanej nehnuteľnosti čo najviac zjednodušili, vytvorili sme nový koncept služieb. Spojili sme služby realitnej kancelárie XX REAL a Hypocentra pod „jednu strechu“. 

Garanciou kvality sú vyše 15-ročné skúsenosti so sprostredkovaním finančných služieb a rovnako silné skúsenosti s realitným trhom.
 
Nestrácajte čas hľadaním, triedením a štúdiom všetkých potrebných informácií. Získajte ponuku financovania a bývania pripravenú presne pre vaše potreby.

Mgr. Ján Migaš