XX REAL - realitná kancelária

Hypocentrum

Bytový dom CAPITIS

IBV - Nábrežie

Chochoľná - Velčice

Obytná zóna Majer

Beckovská Vieska
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Flexibilné byty sú novým štandardom developerských projektov

Flexibilná podoba bytov je pre klientov čoraz atraktívnejšia. Svoje bývanie si môžu navrhnúť podľa seba a prispôsobiť vlastným potrebám a predstavám, takmer ako pri výstavbe domov. Developeri preto čoraz častejšie prichádzajú s možnosťou individualizácie bytov.

Medzi najčastejšie požiadavky od klientov patrí zmena dispozičného riešenia. „Variabilita dispozičných riešení umožňuje pridať na rovnakej ploche o jednu izbu naviac oproti základnému dispozičnému riešeniu. Viacizbové riešenie je síce priestorovo skromnejšie, keďže nová izba, najčastejšie spálňa alebo detská izba vznikne vďaka zmenšeniu iných miestností v byte, nie však na úkor ich úžitkovej hodnoty,“ hovorí Ing. arch. Michal Zajíček, analytik realitného trhu. V ponuke je aj spolupráca s architektom, výsledkom ktorej je interiér plnohodnotne prispôsobený predstave kupujúceho, a to z pohľadu vybavenia, ale aj ceny.

Foto: Ecohouse, variant 1

Foto: Ecohouse, variant 2

Flexibilita bývania nie je len o úpravách vnútornej dispozície bytov. Niektorí developeri umožňujú prispôsobovať si prvkov fasády. Zákazníci môžu rozhodnúť o veľkosti okien a balkónov, ale aj o ich umiestnení. Náročnejšie úpravy, ako napríklad voľba riešenia kuchyne (otvorený priestor prepojený s obývačkou alebo oddelená s oknom či balkónom), počet kúpeľní, veľkosti a umiestnenie okien či balkónu, je možné realizovať pred začiatkom výstavby. Menej zložitejšie zásahy, ako napr. zmena vnútornej dispozície bytov – posúvanie priečok, je možné robiť kedykoľvek, aj po ukončení výstavby. 

Foto: Ecohouse, variant 3

Flexibilné byty sa v ponuke nového bývania začali objavovať už počas krízy. Developeri museli prísť s konkurenčnou výhodu, ktorá by im pomohla s predajom. „U zákazníkov sú flexibilné byty čoraz populárnejšie, pretože poskytujú možnosť navrhnúť také riešenie, aké sa im páči a vyhovuje ich aktuálnej potrebe“, dodáva Ing. arch. Michal Zajíček.

Flexibilné riešenia o ktorých píšeme vyššie, nie sú úplne bežné v každom novom projekte. Developeri musia s možnosťami úprav počítať už v štádiu prípravy. Bytový dom musí byť pripravený z pohľadu statiky, konštrukčného systému, okenných otvorov či hygienických jadier.


Autor článku: Ing. arch. Michal Zajíček, analytik realitného trhu

 

Zdroj foto: Ecohouse Kazanská

Novinky a aktuality
30.3.20220 Zvažujete kúpu nového bytu? Je lepšia novostavba alebo radšej starší byt? Nekonečná dilema. Bratislava. Možno aj vy patríte medzi ...
14.1.2019 Zvýšia sa v roku 2019 ceny bytov? Rok 2018 sa vyznačoval kontinuálnym rastom cien bývania. V 1. polroku rástli ceny najmä mimo ...
20.11.2018 Ceny bytov lámu rekordy, analytici však bublinu nevidia "Ak v rokoch 2016 a 2017 medziročne stúpli ceny v silných lokalitách ako ...
10.7.2018 Ceny nových bytov v Bratislave naďalej stúpajú BRATISLAVA - Predaju novostavieb sa v druhom štvrťroku tohto roka v Bratislave ...
4.5.2018 KOŠICE ČI PREŠOV. ĽUDIA SÚ TERAZ OCHOTNÍ ZA BYTY PRIPLATIŤ Ceny bytov stúpli za posledné roky o 40 až 60 percent. VÝCHOD. ...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Aby sme proces získania vašej vysnívanej nehnuteľnosti čo najviac zjednodušili, vytvorili sme nový koncept služieb. Spojili sme služby realitnej kancelárie XX REAL a Hypocentra pod „jednu strechu“. 

Garanciou kvality sú vyše 15-ročné skúsenosti so sprostredkovaním finančných služieb a rovnako silné skúsenosti s realitným trhom.
 
Nestrácajte čas hľadaním, triedením a štúdiom všetkých potrebných informácií. Získajte ponuku financovania a bývania pripravenú presne pre vaše potreby.

Mgr. Ján Migaš