XX REAL - realitná kancelária

Hypocentrum

Bytový dom CAPITIS

IBV - Nábrežie

Chochoľná - Velčice

Obytná zóna Majer

Beckovská Vieska
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Dobrá investícia? Dvojizbový byt blízko centra

Dvojizbový či trojizbový byt vám môže zarobiť peniaze. Dnes vám v online rozhovore odpovedal Michal Zajíček, analytik realitného trhu. 

Online rozhovor

Ivan 15.7.2014 13:36

Chcem kúpiť v Bratislave dvojizbák. Je to dobrá investícia na prenájom, alebo čo by ste mi doporučili?

Dvojizbový byt je urcite dobrá investícia, zálezí za akú cenu a v akej lokalite ho plánujete kúpiť. Ak môžem odporučiť lokalitu, určite zvažujte dobre dostupnú lokalitu, idealne do 30 min do centra (MHD, ako aj autom). Čím bližšie je byt k centru mesta,stúpa jeho cena aj výška nájmu, ktorý mozete očakávať.

 

fero 15.7.2014 14:39

Dobry den, Otazka: ak mam s najomcom klasicku najomnu zmluvu podla OZ moze on s mojim suhlasom prenajat byt dalej, podla noveho zakona o kratkodobom najme? A dalsia otazka, co robit ked sa najomnik po skonceni doby na ktoru bola najomna zmluva uzatvorena, odmieta vystahovat a neplati najom? Je mozne vymenit zamky? Zavolat policiu? Alebo jedina moznost je navrh na vystahovanie na sud? Dakujem

dobrý deň. Odpoveď na 1. otázku: Nie, podnajomny vztah je upraveny v § 719 Obcianskeho zakonnika a pouziju sa na neho ustanovenia obcianskeho zakonnika. Tieto vsak poskytuju zmluvnym stranam siroku volnost, a teda je len na dohode najomcu a podnajomnika, ake prava a povinnosti s do podnajomnej zmluvy zakotvia – preto mozu zakotvit obdobne prava a povinnosti, ake obsahuje zakon o kratkodobom najme. Odpoveď na 2. otázku: Pokial sa najomnca odmieta vystahovat, je potrebne podat zalobu o vypratanie nehnutelnosti na sud.

 

Katka 17.7.2014 10:03

Chcem prenajat byt prvykrat, cez kratkodoby prenajom. Ako to urobit a co uviest v zmluve?

Pekný deň prajem. Je potrebne uzatvorit s najomcom najomnu zmluvu, ktora musi byt pisomna a musi obsahovat nalezitosti podľa § 3 zakona c. 85/2014. Najomca musi s najmom podla zakona o kratkodobom najme suhlasit. Dalsim krokom je registracia prenajimatela pre dan z prijmov na prislusnom danovom urade, pricom skutocnost registracie musi najomcovi preukazat. Kratkodoby najom mozno uzatvorit najdlhsie na 2 roky, a nasledne ho 2x predlzit o lehotu 2 rokov, t.j. spolu moze najom bytu trvat max. 6 rokov.

 

Milan 17.7.2014 10:04

Chcem kupit byt ako investiciu na prenajom. Ake byty sa najlepsie prenajimaju a do coho by som mal investovat. Mate nejaky tip?

Pekný deň prajem. Z pohľadu najlepšieho pomeru kúpnej ceny bytu a dosiahnuteľnej výšky nájmu sú najvhodnejšie 2 - 3 izbové byty. Ideálne v širšom centre mesta, kde už ich cena nie je príliš vysoká a výška nájmu je stále zaujímavá. Môže ísť pokoje aj o staršiu nehnuteľnosť, ktorú si zrekonštruujete. Odpořúčam pozrieť ponuku takýchto malých bytov (môže byť aj väčší jednoizbový byt) v projektoch, ktoré rekonštruujú staršie budovy (pôvodné ubytovne, kancelárske objekty), ako napríklad projekty: Miletičova 5, Ružinovská 1, Prima Park a pod.. Ich cena je nižšia ako v prípade novostavby a ich výhodou je tiež lokalita, ktorá má zvyčajne už kompletnú vybavenosť, zeleň a dopravné napojenie. Prajem Vám úspešný výber nehnuteľnosti.

 

Zita 17.7.2014 10:48

Chcem dat v auguste do prenajmu 3-izbovy byt v Novom Meste studentom. Co mi odporucate osetrit si v zmluve - predsa len, su to mlady ludia.

Dobrý deň prajem. Dôležité je dohodnúť sa na podmienkach užívania a zakotviť ich do nájomnej zmluvy. Najmä možnosť kontroly bytu, napr. 1 x do mesiaca, kauciu vo výške aspoň jedného mesačného nájmu, zákaz fajčenia a podobne.

 

Lenka 17.7.2014 10:54

Sme štyri študentky, v prvom ročníku VŠ. Chceme si prenajať byt, aby sme bývali spolu. Zatiaľ sme nič nezohnali - ako postupovať?

Dobrý deň. Odporúčam navštíviť realitnú kanceláriu. Tá má prehľad a kompletné informácie, alebo požiadavky klientov ktorým byty prenajíma. Zjednodušíte si tým prácu a nepochybujem nájdete vhodnú nehnuteľnosť.

 

Tibor 17.7.2014 10:59

Ako sa teraz hybu ceny prenajmov, od jednoizbakov po štvroizbove v BA priemere? Zmenilo sa nieo za posledne mesiace?

Dobrý deň Tibor. Výška nájomného sa pri jednoizbových bytoch pohybuje od cca 200 EUR/mesiac až po 700 EUR/mesiac, v závyslosti od lokality a typu nehnuteľnosti. Za nižšiu cenu sa Vám podarí prenajať si malú garsónku v okrajovej štvrti, tie drahšie sú napríklad luxusné byty v centre mesta alebo na nábreží Dunaja. V priemere by ste ale mali zohnať jednoizbový byty za 300 - 500EUR na mesiac. Dvojizbové byty v priemere od 400 - 600EUR na mesiac, trojizbové byty priemerne v rozmedzí od 500 do 800 EUR na mesiac a štvorizbové od 600 do 1000 EUR za mesiac. V ponuke sa samozrejme nájdu aj extrémy min. respektíve max. vyšky nájmu pri jednotlivých kategóriách.

 

Stanislava 17.7.2014 11:00

Mam problemy s najomnikmi. Meskaju s platbami, teraz mi dlhuju 2000 eur za prve mesiace 2014. Je to rodina s detmi, dá sa to nejako riesiť?

Pekný deň prajem. V zmysle obcianskeho zakonnika prenajimatel ma pravo zmluvu vypovedat ak nájomca hrubo porušuje svoje povinnosti vyplývajúce z nájmu bytu najmä tým, že nezaplatil nájomné alebo úhradu za plnenia poskytované s užívaním bytu za dlhší čas ako tri mesiace. Výpovedná doba je tri mesiace, ak však nájomca preukáže, že ku dňu doručenia výpovede bol v hmotnej núdzi z objektívnych dôvodov, výpovedná lehota sa predlžuje o ochrannú lehotu, ktorá trvá šesť mesiacov.

 

Klaudia 17.7.2014 11:02

Som zivnostnicka a hladam vhodne priestory na podnikanie, cca 20 m2 na salon, kde budem masirovat klientov. Kolko ma to orientacne vyjde a ako sa hybu ceny malych priestorov?

Pekný deň prajem. Pri komerčných priestoroch záleží na Vašich požiadavkách. V prípade, že budete potrebovať priestor na úrovni terénu, povedzme v nákupnej pasáži ochodného centra, prípadne v centre mesta, nájomné aj za takýto malý priestor sa može vyšplhať na 400 - 500EUR/mesiac. Ak nepožadujete tento komfort (byť ľuďom na očiach, po ruke a pod.)a stačí Vám priestor v polyfunkčnej budove, bytovom dome, ktorý nie je nijak exponovaný, výška nájomného može byť niekde na úrovni 200 - 300EUR/mesiac. Záleží od typu priestoru, lokality, charakteru, stavu a veku nehnuteľnosti.

 

Šimon 17.7.2014 11:08

Žijem v Košiciach a na jesen budem pracovat v Blave. Ako cim skôr a najlepsie najs prenajam a ako ho hladat? Som ochotny platit mesačne okolo 300 eur - čo za to?

Dobrý deň. Vhodný byt odporúčam hľadať na inzertných portáloch, respektíve v realitnej kancelárii, ktorá Vám ponúkne okrem sprostredkovania tej navhodnejšej nehnuteľnosti, na základe Vašich kritérií, absolvuje s Vami obhliadky vyhovujúcich nehnuteľností a poskytne Vám kompletný právny servis. Za 300 EUR mesačne máte šancu nájsť jednoizbový byt, skôr ďalej od centra.

 

Adam 17.7.2014 12:08

Prenajimam si byt, ale majitel v zmluve uviedol, ze chce vsutpovat do bytu raz mesačne a robiť kontrolu. Je to OK?

Dobrý deň. Ak je to dohodnuté v nájomnej zmluve, má na takýto postup prenajímatel právo.

 

Agata 17.7.2014 12:09

Už dlhodobo sa mi nedari prenajať byt v B. Bystrici. V čom môže byť problém? Kedy je dobre ist cez realitku a kedy napriamo?

Dobrý deň. Problém môže byť vo výške nájmu a môže byť aj v spôsobe a forme inzerovania.Vo Vašom prípade by som sa obrátil na odborníkov. Čiže na základe vlastného prieskum si vyberte najvhodnejšiu lokálnu realitnú kanceláriu, ktorá by Vám mala vedieť poradiť aj v otázke správnej výšky nájmu. Dôležitý je tiež spôsob inzerovania Vašej ponuky. V tomto smere odporúčame prenájom zveriť jednej RK, ktorá inzreuje na najvyhľadávanejších realitných portáloch. Dalej by Vám mala vedieť poskytnúť kvalitné právne služby.

Novinky a aktuality
30.3.20220 Zvažujete kúpu nového bytu? Je lepšia novostavba alebo radšej starší byt? Nekonečná dilema. Bratislava. Možno aj vy patríte medzi ...
14.1.2019 Zvýšia sa v roku 2019 ceny bytov? Rok 2018 sa vyznačoval kontinuálnym rastom cien bývania. V 1. polroku rástli ceny najmä mimo ...
20.11.2018 Ceny bytov lámu rekordy, analytici však bublinu nevidia "Ak v rokoch 2016 a 2017 medziročne stúpli ceny v silných lokalitách ako ...
10.7.2018 Ceny nových bytov v Bratislave naďalej stúpajú BRATISLAVA - Predaju novostavieb sa v druhom štvrťroku tohto roka v Bratislave ...
4.5.2018 KOŠICE ČI PREŠOV. ĽUDIA SÚ TERAZ OCHOTNÍ ZA BYTY PRIPLATIŤ Ceny bytov stúpli za posledné roky o 40 až 60 percent. VÝCHOD. ...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Aby sme proces získania vašej vysnívanej nehnuteľnosti čo najviac zjednodušili, vytvorili sme nový koncept služieb. Spojili sme služby realitnej kancelárie XX REAL a Hypocentra pod „jednu strechu“. 

Garanciou kvality sú vyše 15-ročné skúsenosti so sprostredkovaním finančných služieb a rovnako silné skúsenosti s realitným trhom.
 
Nestrácajte čas hľadaním, triedením a štúdiom všetkých potrebných informácií. Získajte ponuku financovania a bývania pripravenú presne pre vaše potreby.

Mgr. Ján Migaš