XX REAL - realitná kancelária

Hypocentrum

Bytový dom CAPITIS

IBV - Nábrežie

Chochoľná - Velčice

Obytná zóna Majer

Beckovská Vieska
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Bývanie inšpirované Dánskom –  štýlové vnútri i vonku

Ak sa cítite príjemne v prostredí  čistých tvarov, línií a otvorených interiérov, ak Vaše oči pohladia svetlé fasády a drevo, severský štýl bývania je pre vás ideálny. Svieža, no zároveň praktická architektúra, dominancia prírodných prvkov navôkol a citlivá voľba jedného stavebného štýlu v celej štvrti tvorí základ bývania po škandinávsky.

Senec už viac 5 rokov takéto nadčasové bývanie 21. storočia má – ide o projekt Senec Gardens, ponúkajúci pekné bývanie pre moderných a rozhľadených ľudí. Projekt je z roka na rok krajší, býva v ňom už viac ako 90 rodín. Stavia sa pomalšie, ale kvalitne a rozumne. Na pozemkoch s celkovou rozlohou cez 13,5 hektára tak vyrástol areál rozčlenený do troch základných častí – trojpodlažných exkluzívnejších bytových domov okolo jazierka s promenádou, mostíkom, fontánou a vodopádom, škandinávskych rodinných domov rôznych typov a  polyfunkčnej zóny so štartovacími bytmi na horných podlažiach.

V Senec Gardens nás v prípade bytových domov na prvý pohľad zaujme unikátne architektonické riešenie v podobe členitých fasád orientovaných na všetky svetové strany tak, aby zabezpečovali veľkorysé osvetlenie interiérov počas celého dňa. Veď pre rezidenčné nehnuteľnosti postavené v škandinávskom štýle sú veľké okná kľúčové.

 

V interiéroch sa často stretávame s pestrými alternatívami osvetlenia v podobe všetkých druhov lámp a svietnikov. Dominujú veľké a  otvorené priestory, kuchyňa je prepojená s obývačkou, toaleta s veľkou kúpeľňou. V bytoch a domoch sa predsa žije a komunikuje. Ústrednou farbou je biela prípadne svetlé pastelové farby. V kombinácii s dreveným nábytkom vytvára príjemný, harmonický a najmä veľmi útulný kontrast. Hlavnú úlohu však hrá praktickosť, ktorá sa odráža v najmenších drobnostiach. Komfort nezameniteľnej domácej atmosféry dotvárajú dekoračné predmety, obrazy i textílie z vlny a bavlny.

 

„Pri tvorbe projektu Senec Gardens sme sa inšpirovali nielen architektúrou, ale aj celkovou filozofiou škandinávskeho spôsobu bývania. Škandinávci milujú prírodu a v každom počasí tam trávia veľa času. Vzhľad a úprava okolia domu je veľmi dôležitá. Vytvárajú preto trvácne, estetické a dômyselné záhrady. Žiadne nevľúdne búdky či otvorené skladisko v kúte záhrady. Všetko má svoje miesto a plán. Má to svoj zmysel, myslí sa dopredu, veď pekná nehnuteľnosť s udržiavanou záhradkou v ucelenej štvrti sa omnoho ľahšie a lepšie predá a investične zhodnotí. A medzitým to bude  tá najlepšia adresa v meste. Dáni si doprajú viac prepychu vonku ako vnútri. Do úpravy okolia domu sa preto častokrát pustia súčasne s jeho samotným dokončením, aby pohľad z okna nič nevkusné domácich ani vnímavých susedov nevyrušovalo. Do záhradného nábytku investujú nemálo peňazí,“ hovorí Andrea Filt, konateľ spoločnosti NEP Senec Gardens, s.r.o.

 

Pre skúsených britsko-škandinávskych investorov bolo výzvou vytvoriť v blízkosti pulzujúcej Bratislavy dielo, ktoré by spĺňalo nielen estetické kritéria, ale hlavne napĺňalo predstavy budúcich obyvateľov o príjemnom bývaní. Chceli vytvoriť kvalitné komunitné bývanie, kde vidieť dôraz na harmóniu a  súlad čistej modernej architektúry s okolitým prostredím.

 

Senec Gardens leží v juhozápadnej časti mesta Senec a obyvateľom okrem investične atraktívneho kompaktného charakteru bývania, priestoru, vody, a  zelene poskytuje i novootvorenú anglickú materskú škôlku – pobočku pezinskej Benjamin Preschool, autobusovú zastávku mestskej i prímestskej dopravy.  Rezidenti naplno využijú výhody spojené so životom v stále populárnejšom Senci –  integrovanú občiansku vybavenosť, obchody, zdravotnú starostlivosť, pestrú ponuku škôl až po stredné školy a nadštandartné športové možnosti vyžitia. Atraktivitu komplexu zvyšuje jeho blízke diaľničné prepojenie i dve alternatívne trasy dopravy do hlavného mesta Bratislavy.

 

Aktuálne sa predáva z ponuky 70 zasieťovaných pozemkov určených na individuálnu výstavbu. K nasťahovaniu je na jeseň 2014 k dispozícií 8 skolaudovaných bytov a  začína sa realizácia dvoch nových bytových domov s 22 atraktívnymi bytmi okolo jazierka s kolaudáciou naplánovanou na jeseň 2015.

 

Viac informácií tu.

 

Investori Senec Gardens zo Škandinávie a Británie majú mimo iného za sebou 20 rokov výstavby štýlového, moderného bývania i investovania do nerezidenčných nehnuteľnosti, developovali viac ako 1 200 nehnuteľností vo Veľkej Británii, Švédsku, Dánsku a Taliansku. NEP Partners venuje špeciálnu pozornosť výberu lokalít tak, aby ponúkala viac možností a spĺňala nároky na moderný životný štýl rodín a businessu. Spoločnosť má centrálu v  Londýne a ďalšie kancelárie vo Švédsku a  na Slovensku.  Projekt Senec Gardens je najväčším projektom tohto developera na Slovensku, kde eticky investuje od roku 2006 a vytvára množstvo pracovných miest. Ďalšie rezidenčné zámery sú rozpracované v lokalitách Nitra-Zobor a v okolí Prievidze.

 

Novinky a aktuality
30.3.20220 Zvažujete kúpu nového bytu? Je lepšia novostavba alebo radšej starší byt? Nekonečná dilema. Bratislava. Možno aj vy patríte medzi ...
14.1.2019 Zvýšia sa v roku 2019 ceny bytov? Rok 2018 sa vyznačoval kontinuálnym rastom cien bývania. V 1. polroku rástli ceny najmä mimo ...
20.11.2018 Ceny bytov lámu rekordy, analytici však bublinu nevidia "Ak v rokoch 2016 a 2017 medziročne stúpli ceny v silných lokalitách ako ...
10.7.2018 Ceny nových bytov v Bratislave naďalej stúpajú BRATISLAVA - Predaju novostavieb sa v druhom štvrťroku tohto roka v Bratislave ...
4.5.2018 KOŠICE ČI PREŠOV. ĽUDIA SÚ TERAZ OCHOTNÍ ZA BYTY PRIPLATIŤ Ceny bytov stúpli za posledné roky o 40 až 60 percent. VÝCHOD. ...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Aby sme proces získania vašej vysnívanej nehnuteľnosti čo najviac zjednodušili, vytvorili sme nový koncept služieb. Spojili sme služby realitnej kancelárie XX REAL a Hypocentra pod „jednu strechu“. 

Garanciou kvality sú vyše 15-ročné skúsenosti so sprostredkovaním finančných služieb a rovnako silné skúsenosti s realitným trhom.
 
Nestrácajte čas hľadaním, triedením a štúdiom všetkých potrebných informácií. Získajte ponuku financovania a bývania pripravenú presne pre vaše potreby.

Mgr. Ján Migaš