XX REAL - realitná kancelária

Hypocentrum

Bytový dom CAPITIS

IBV - Nábrežie

Chochoľná - Velčice

Obytná zóna Majer

Beckovská Vieska
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

KOŠICE : Spoznajte najzaujímavejšie developerské projekty v meste

Stavebný boom v posledných rokoch ovládol metropolu východu. Svedčí o tom aj množstvo novostavieb či pripravovaných bytových komplexov a oddychových zón.

Košičania čoraz častejšie vyhľadávajú atraktívne bývanie v dobrej lokalite s občianskou vybavenosťou, a často aj v blízkosti športovo-relaxačných areálov. Rozhodli sme sa preto pozrieť na developerské projekty v našom meste, ktoré patria k tým najzaujímavejším.

Jumbo Residence - jeden z NAJvyšších obytných domov

V Košiciach sa onedlho začne výstavba nadštandardných bytov blízko centra na Na Lomenej ulici sa začne stavaÅ¥ 14-podlažný obytný dom.Lomenej ulici. Tento obytný dom spája dva ideály bývania. Poloha Jumbo Residence, kde budú k dispozícii slnečné 2-izbové a 3-izbové byty, v sebe kombinuje pokoj odľahlej mestskej časti a atraktivitu bývania v centre mesta, ktoré je vzdialené iba 10 minút chôdze. Na skok je takmer všetko, čo potrebujete – od nemocnice a pošty cez bankomaty a reštaurácie až po zastávku MHD a obchod s potravinami. Ani školáci či škôlkari to nebudú mať ďaleko.

„Na mieste Jumbo Residence stála kedysi stará budova. Tú sme už zbúrali, urobili sme prekládky inžinierskych sietí a všetky podzemné práce súvisiace s prípojkami. Teraz sme spustili predaj bytov. So samotnou výstavbou by sme chceli začať niekedy na prelome mája a júna tohto roku,“ uviedol konateľ spoločnosti Jumbo Residence. Kúpa bytu, ktorý je zariadený základnou výbavou, je prirodzenou voľbou pre väčšinu ľudí. Podlahové krytiny, dlažby, interiérové dvere, maľby stien a stropov – to všetko je zahrnuté v cene štandardného bytu. Hlavné slovo však aj tak môžete mať vy. Na výber dostanete niekoľko druhov materiálov a farebných kombinácií. Vybrať si môžete aj nadštandardné zariadenie alebo holobyt. 

Obyvatelia 14-podlažnej budovy nebudú mať problém ani s parkovaním. Hoci v okolí veľakrát nie je kde zaparkovať, v Jumbo Residence budú mať svoje vlastné parkovacie miesto. Taktiež bude k dispozícii dvojpodlažná garáž. Ani napojenie na dopravné tepny nebude problémom. Od Jumbo Residence sa dá dostať bez problémov všetkými smermi. Obyvateľom nebudú hroziť žiadne zápchy. 

 

Zelená stráň Residential park - NAJzelenejší developerský projekt

Žiť v príjemnom zelenom prostredí, kde dokážete načerpať energiu a zabudnúť na okolitý stres,
je predstava, ktorá láka množstvo ľudí. Jedným z projektov, ktorý spĺňa tieto požiadavky,
je rezidenčný park Zelená stráň.

Situovaný je v tichej lokalite na začiatku mestskej časti Košická Nová Ves, len tri minúty autom od centra. Prostredie, kde sa Zelená stráň nachádza, vytvára rovnováhu medzi pokojným vidieckym a rušným mestským životom. 

Na Lomenej ulici sa začne stavať 14-podlažný obytný dom.

Moderný bytový komplex je vsadený do mierneho svahu, odkiaľ ponúka nádherný výhľad na celé okolie. Všetky bytové domy sú navrhnuté ako päťpodlažné, pričom na najnižšom podlaží sú vnútorné parkovacie miesta a skladové priestory. Ostatné nadzemné podlažia sú obytné. V rezidenčnom parku nechýbajú ani detské ihriská či jazierko, pri ktorom môžu jeho obyvatelia relaxovať po náročnom dni v práci.
Centrum mesta je so Zelenou stráňou spojené mestskou hromadnou dopravou, v blízkosti sa nachádza nákupné centrum, potraviny, lekáreň, reštaurácie či útulné kaviarničky. Priamo v Košickej Novej Vsi je materská a základná škola, tenisový kurt a futbalové ihrisko. Výstavba prebieha v troch etapách, predaj bytov druhej etapy už spustili.

 

 

 

Športovo-relaxačný areál - NAJmultifunkčnejší komplex v Košiciach

Do tretice najzaujímavejších developerských projektov patrí aj unikátny multifunkčný komplex situovaný do najpokojnejšej časti nášho centra, do Mestského parku. Bude to výnimočný športovo-relaxačný areál, ktorý sa len tak ľahko nevidí.

Súčasťou komplexu, ktorý je v súčasnosti vo výstavbe, bude aj storočná secesná stavba Korčuliarsky pavilón, ktorého rozsiahla rekonštrukcia dbá aj na jeho historický význam a vzhľad, keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku. Chátrajúci pavilón tak onedlho naberie svoju stratenú krásu. 

Súkromný investor chce Košičanom navrátiť to, čím bol park preslávený už pred storočím - šport, relax a zábavu. 

Tradície športu a zábavy sa do Mestského parku vrátia vďaka novému športovo-relaxačnému komplexu.foto: archív k:d

V areáli v zime nájdete ľadovú plochu slúžiacu na rekreačné korčuľovanie. Plocha bude zároveň pripomienkou pôvodnej funkcie národnej kultúrnej pamiatky. Mimo zimného obdobia ju nahradia štyri exteriérové tenisové kurty s umelým povrchom a osvetlením. V areáli komplexu budú štyri bowlingové dráhy, fitnes, spa a dva bazény, z toho jeden exteriérový.

Tieto ponúkané služby určite ocenia nielen Košičania, ale aj turisti, ktorí do metropoly zavítajú. Ubytovať sa budú môcť v hoteli, ktorý bude súčasťou komplexu. V letnom období si zas môžu posedieť v kaviarničkách na letných terasách, prípadne v areáli, kde pribudne aj množstvo zelene.

Zaujímavým prvkom komplexu bude aj multifunkčná hala so zelenou strechou a vlastnou infraštruktúrou. Tá sa podľa potreby premení na spoločenskú miestnosť, ktorá bude vhodná na organizovanie kultúrnych podujatí. Onedlho sa tak Košičania budú môcť športovo aj kultúrne vyžiť v zelenom srdci mesta.

Foto: kd, jumbo residence, zelená stráň
Zdroj: kosicednes.sk

 

Novinky a aktuality
30.3.20220 Zvažujete kúpu nového bytu? Je lepšia novostavba alebo radšej starší byt? Nekonečná dilema. Bratislava. Možno aj vy patríte medzi ...
14.1.2019 Zvýšia sa v roku 2019 ceny bytov? Rok 2018 sa vyznačoval kontinuálnym rastom cien bývania. V 1. polroku rástli ceny najmä mimo ...
20.11.2018 Ceny bytov lámu rekordy, analytici však bublinu nevidia "Ak v rokoch 2016 a 2017 medziročne stúpli ceny v silných lokalitách ako ...
10.7.2018 Ceny nových bytov v Bratislave naďalej stúpajú BRATISLAVA - Predaju novostavieb sa v druhom štvrťroku tohto roka v Bratislave ...
4.5.2018 KOŠICE ČI PREŠOV. ĽUDIA SÚ TERAZ OCHOTNÍ ZA BYTY PRIPLATIŤ Ceny bytov stúpli za posledné roky o 40 až 60 percent. VÝCHOD. ...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Aby sme proces získania vašej vysnívanej nehnuteľnosti čo najviac zjednodušili, vytvorili sme nový koncept služieb. Spojili sme služby realitnej kancelárie XX REAL a Hypocentra pod „jednu strechu“. 

Garanciou kvality sú vyše 15-ročné skúsenosti so sprostredkovaním finančných služieb a rovnako silné skúsenosti s realitným trhom.
 
Nestrácajte čas hľadaním, triedením a štúdiom všetkých potrebných informácií. Získajte ponuku financovania a bývania pripravenú presne pre vaše potreby.

Mgr. Ján Migaš