XX REAL - realitná kancelária

Hypocentrum

Bytový dom CAPITIS

IBV - Nábrežie

Chochoľná - Velčice

Obytná zóna Majer

Beckovská Vieska
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

 

Aktivitu na rezidenčnom trhu v 3. štvrťroku nezastavil ani letný útlm. Práve naopak.

Výstavba i predaj bytov v hlavnom meste SR aj v treťom kvartáli potvrdili svoj kladný vývoj. Prekvapujúco, až 10 rezidenčných projektov ukončilo svoj predaj zazmluvnením všetkých bytov vo svojej ponuke. Vyplýva to z analýzy realitnej kancelárie LEXXUS.

„Tretí kvartál roku 2015 preukázal, že tradičný sezónny vplyv letných mesiacov na rezidenčný trh nehnuteľností bol minimálny. Bolo cítiť silný  záujem o kúpu nehnuteľností, čo viedlo k zaujímavej odozve zo strany developerov,“ hovorí Ing. Peter Ondrovič, PhD., analytik realitnej kancelárie LEXXUS. Na trh novostavieb pribudli v každom bratislavskom okrese minimálne dva nové projekty alebo to boli nové etapy v už existujúcich projektoch. Celkovo tak tretí štvrťrok priniesol 857 nových bytových jednotiek  v 12 nových projektoch.

Najväčší záujem o byty bol v projekte rekonštrukcie objektu dlho nevyužívanej budovy na rohu ulíc Miletičova a Prievozská pod názvom Apollis, kde sa predalo resp. rezervovalo 70 bytov. Nasledoval ho projekt CityPARK Ružinov s 55 bytmi, v poradí tretím projektom bola rezidencia Ahoj Park nachádzajúca sa v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto, kde sa predalo alebo zazmluvnilo 32 bytov.

Dvojizbové byty išli najviac

„Jasnú prevahu v ponuke nových projektov a nových etáp v existujúcich projektoch tvorili dvojizbové byty. Celkovo ich na trh pribudlo 410. Za nimi nasledovali trojizbové byty s počtom 206 bytových jednotiek. Veľkometrážne byty (päť a viac izbové) v ponuke absentovali,“ informuje Ing. Peter Ondrovič, PhD.

Aktivitu na rezidenčnom trhu v 3. štvrťroku nezastavil ani letný útlm. Práve naopak.

Na trhu zostalo na predaj viac bytov ako po druhom kvartáli

Analýza vývoja ponuky za tretí kvartál roku 2015 ukázala, že v celkovej ponuke všetkých novostavieb na bratislavskom trhu bolo ku koncu sledovaného obdobia v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom o 23 voľných  bytových jednotiek viac. V rezidenčných nehnuteľnostiach tak bolo ku koncu tretieho kvartálu v ponuke  2 947 voľných bytov a k okamžitému nasťahovaniu bolo k dispozícii 687 dokončených nových bytov.

Aktivitu na rezidenčnom trhu v 3. štvrťroku nezastavil ani letný útlm. Práve naopak.

Cena za m2 opäť vyššia

V sledovanom kvartálnom období až 10 projektov na rezidenčnom trhu vypredalo resp. plne zazmluvnilo všetky byty vo svojej ponuke. Letné mesiace sa na počte predaných alebo zazmluvnených projektov teda výrazne nepodpísali. Celkový počet zazmluvnených bytov tak dosiahol hodnotu 875 jednotiek. Projekty, ktoré priniesli nové bytové jednotky na trh ponúkli svoje nehnuteľnosti za relatívne prijateľné ceny. Aj tieto skutočnosti mali vplyv na výšku priemernej ceny za m2 oproti druhému kvartálu. Na strane voľných bytov sa priemerná cena v porovnaní s údajom z predchádzajúceho kvartálu navýšila a dostala sa na hodnotu 1 874 EUR/m2 bez DPH.  Naopak priemerná cena predaných bytov poklesla a dosiahla úroveň 1 724 EUR/m2 bez DPH

Vplyv mali aj výhodné úrokové sadzby

V treťom kvartáli 2015 mali v podstate všetky banky pokračujúce kampane s výhodnými úrokovými sadzbami a vo väčšine prípadov aj s odpustením poplatkov za vybavenie úveru. Obľúbená bola najmä tzv. jednotná úroková sadzba, teda sadzba, ktorú banka poskytla každému žiadateľovi spĺňajúcemu základné kritériá.

Originál článku: TU

 

Novinky a aktuality
30.3.20220 Zvažujete kúpu nového bytu? Je lepšia novostavba alebo radšej starší byt? Nekonečná dilema. Bratislava. Možno aj vy patríte medzi ...
14.1.2019 Zvýšia sa v roku 2019 ceny bytov? Rok 2018 sa vyznačoval kontinuálnym rastom cien bývania. V 1. polroku rástli ceny najmä mimo ...
20.11.2018 Ceny bytov lámu rekordy, analytici však bublinu nevidia "Ak v rokoch 2016 a 2017 medziročne stúpli ceny v silných lokalitách ako ...
10.7.2018 Ceny nových bytov v Bratislave naďalej stúpajú BRATISLAVA - Predaju novostavieb sa v druhom štvrťroku tohto roka v Bratislave ...
4.5.2018 KOŠICE ČI PREŠOV. ĽUDIA SÚ TERAZ OCHOTNÍ ZA BYTY PRIPLATIŤ Ceny bytov stúpli za posledné roky o 40 až 60 percent. VÝCHOD. ...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Aby sme proces získania vašej vysnívanej nehnuteľnosti čo najviac zjednodušili, vytvorili sme nový koncept služieb. Spojili sme služby realitnej kancelárie XX REAL a Hypocentra pod „jednu strechu“. 

Garanciou kvality sú vyše 15-ročné skúsenosti so sprostredkovaním finančných služieb a rovnako silné skúsenosti s realitným trhom.
 
Nestrácajte čas hľadaním, triedením a štúdiom všetkých potrebných informácií. Získajte ponuku financovania a bývania pripravenú presne pre vaše potreby.

Mgr. Ján Migaš